English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

banner_kayit2a

banner_kayitliste

gsb
image001
tsf_logo_2015
İstanbul Açık Satranç Turnuvası

Poster_Kucukİstanbul Açık Satranç Turnuvası 01 - 07 Eylül 2014 tarihleri arası İstanbul - Bahçelievler Engelliler Spor Salonu'nda gerçekleştirilecektir.  Ayrıntılar için turnuva yönergesi

1. GENEL ESASLAR:

FIDE ve TSF Satranç Yarışmaları Yarışma Prosedürü hükümleri geçerlidir.

2. KATILIM - BAŞVURU - KATEGORİLER: 

Önemli : Ödül dağıtımı ile ilgili bilgilendirme:

“Turnuvadan çıkarılan sporcular ile son turda hükmen kaybeden sporcular yarışma sonundaki final sıralamaya alınmaz ve hiçbir ödül alamazlar."

i. İstanbul Açık Satranç Turnuvası'na 2013 – 2014 vizeli TSF lisansına sahip tüm sporcular katılabilir. Lisans ve vize işlemleri için http://kampanya.tsf.org.tr/ adresini  kullanabilirsiniz.  16 yaş altı sporcular için lisans ücretsizdir.

Turnuva katkı payı 75 TL’ dır. GM ve IM unvanlı ile Görme Engelli sporculardan turnuva katkı payı alınmaz. Unvanlı ve Görme Engelliı sporcularımızın kayıt işlemleri için Turnuva Koordinatörü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 ii. Yarışma, geçerli bir pasaporta sahip Fide id no su olan yabancı sporcuların katılımına açıktır.

 iii. Yarışma, iki kategoride gerçekleştirilecektir.

A Kategorisi

@1800 ELO ve üstü sporcular ile 1800 UKD ve üstü sporcular katılabilir A Kategorisine başvuru yapacak sporcularda bu iki ölçütten en az birisine sahip olma koşulu aranır.

B Kategorisi

@ 1800 ELO ve altında olan sporcular ile sadece UKD’ si olan veya UKD’ siz sporcular  katılabilir.

Katılım sayısına göre eşlendirme sistemi ve tur sayısını değiştirmeye başhakem yetkilidir. Olası bu durum Teknik Toplantıda ilan edilir.

 
Turkish Chess Federation ©