English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

banner_kayit2a

banner_kayitliste

gsb_logo_2019
image001
tsf_logo_2015
İstanbul Açık Satranç Turnuvası'nda Büyük Heyecan Başladı!..
phoca_thumb_l_dscn10436
3. Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 29 Ağustos 2016 Pazartesi günü Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü`nde yapılan açılış töreni ve ilk tur maçlarıyla başladı. Turnuva açılış töreni Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Belediyesi Meclis Üyeleri, Bakırköy Belediye Başkanı Spor Danışmanı Sait Babaoğlu, Bakırköy Belediyesi Kültür Müdürü Hakan Şahin, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Arda Kılıç, TSF Dış İlişkiler Komisyon Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, İl Temsilcisi ve Turnuva Direktörü Rıza Öney, Turnuva Düzenleme Kurulu Üyeleri Nur Şakar ve Eyüp Araz, sporcular, antrenörler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.
Turnuvaya 15 ülkeden, 23 yabancı sporcu, 26 ünvanlı sporcu olmak üzere 5 kategoride toplam 650 sporcu katılıyor.  Turnuva boyunca A kategorisinden ilk 12 masa ve B kategorisinden ilk 5 masa canlı yayınlarına turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Turnuva açılış töreninden fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.

phoca_thumb_l_dscn1016

phoca_thumb_l_dscn0988          Turnuva teknik toplantısı Başhakem FA Özgür Acar ve turnuva gözlemcisi IA İsmet Arvit katılımıyla yapıldı.

phoca_thumb_l_dscn1012

phoca_thumb_l_dscn1043                                                 Turnuva açılış töreni yapılan Saygı Duruşu ve İstikalal Marşımız ile başladı.

phoca_thumb_l_dscn1059                                          İstiklal Marşımız okunmasının ardından 10. Yıl Marşımız hep bir ağızdan söylendi.
 
phoca_thumb_l_dscn1081TSF Başkanı Gülkız Tulay açılış konuşmalarında turnuvaya desteklerinden dolayı Bakırköy Belediyesine teşekkür ederek, tüm sporculara başarı dileklerini sundu.

phoca_thumb_l_dscn1095Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu açılış konuşmalarında Uluslararası Satranç Turnuvasının Bakırköy`de düzenlenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını, Uluslararası turnuvanın ülke tanıtımına da katkıda bulunduğunu belirterek yurtdışından gelen yabancı sporculara teşekkürlerini sundu. "Bakırköy`de Satranç Oynamayan kalmayacak" sözleriyle konuşmalarını noktaladı.

6                                                             Turnuva yapılan sembolik açılış hamlesiyle başladı.

phoca_thumb_l_dscn1180

phoca_thumb_l_dscn1200

phoca_thumb_l_dscn1174
 
Turkish Chess Federation ©