English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

banner_kayit2a

banner_kayitliste

gsb_logo_2019
image001
tsf_logo_2015
İstanbul Açık 600 Sporcuyu Ağırlıyor!
DSCN9820DSCN9871
Bayrampaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 2017 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 11 Eylül 2017 Pazartesi günü yapılan açılış töreninin ardından ilk tur maçlarıyla başladı.
Bayrampaşa Belediyesi Semih Erden Spor Salonunda düzenlenen turnuvanın açılış töreni Türkiye Satranç Federayonu Başkanı Gülkız Tulay, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, İstanbul GHSİM İl Müdürü Cemil Boz, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, İstanbul GHSİM Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Bayrampaşa Belediyesi Yetkilileri, İl Temsilcisi Rıza Öney, Turnuva Direktörü ve Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Nuri Gençay Genç, sporcular ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.
Turnuvada 17 ülkeden (Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, İran, K.K.T.C., Kırgızistan, Libya, Macaristan, Mısır, Özbekistan, Suriye, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan) 13'ü unvanlı 600 sporcu 5 kategoride bir hafta boyunca mücadele edecek.
Turnuva boyunca A kategorisinden ilk 15 masa ve B kategorisinden ilk 5 masa maçlarının canlı yayımlarına, canlı sonuç, eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Turnuva açılış töreninden fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.

DSCN9715                                              Turnuva sporcuların kayıt kontrol işlemlerini yaptırmasıyla başladı.

DSCN9719Turnuva teknik toplantısı Başhakem FA Bilge İbrahim Özel ve turnuva gözlemcisi IA İsmet Arvit tarafından düzenlendi.

DSCN9814                                                       Açılış Töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı.

DSCN9772Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde yoğun bir faaliyet dönemi içerisinde olduklarını belirtirken İstanbul`un en önemli turnuvalarından İstanbul Açık Satranç Turnuvasının açılışını gerçekleştirmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti, turnuvaya desteklerinden dolayı Bayrampaşa Belediyesine ve Başkanı Atila Aydıner`e destekleri için teşekkürlerini ileterek, sporculara başarılar diledi.

DSCN9788İstanbul GHSİM İl Müdürü Cemil Boz da turnuvayı organize eden Türkiye Satranç Federasyonu ve Bayrampaşa Belediyesine teşekkürlerini sundu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak tüm sporlara destek vermeye çalıştıklarını belirten Boz, İstanbul Açık Satranç Turnuvasının da ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.

DSCN9807Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvasının Bayrampaşa ilçesinde düzenlenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek sözlerine başladı. Satrancı çok sevdiğini belirten Aydıner, Bayrampaşa Belediyesi olarak satranca desteklerinin süreceğini ifade etti. Başkan Aydıner, satrancın insanın ufkunu ve vizyonunu arttırdığını, bu sebeple satrancın ülkemizde daha da çok yaygınlaştırılması gerektiği açıklamasında bulunarak, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

DSCN9820                                                    Turnuva 1. masada sembolik açılış hamlesi ile başladı.

DSCN9883
DSCN9871

 
Turkish Chess Federation ©