English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)
gsb
bayram
tsf_logo_2015
bayparkhospital
Golden_Tulip_logo
İstanbul Açık’ta Zirve GM Abasov’un!
2017istopen_torenTürkiye Satranç Federasyonu ve Bayrampaşa Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 2017 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 17 Eylül 2017 Pazar günü yapılan son tur maçları ve ardından ödül töreniyle sona erdi. 5 kategoride 13`ü unvanlı 17 ülkeden 600 sporcunun 1 hafta boyunca kıyasıya mücadele ettiği turnuva sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini törenle aldılar.
Turnuva kapanış töreni Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, TSF MHK Başkanı IA Güran Ünal, Bayrampaşa Belediyesi Tesisler Birim Müdürü Nuran Genç, Bayrampaşa Belediyesi yetkilileri, İl Temsilcisi Rıza Öney, turnuva Direktörü Nuri Gençay Genç, GHSİM Satranç branş koordinatörü Funda Kartal, sporcular, sporcu aileleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Turnuva kapanış töreni konuşmalarında Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner Uluslararası İstanbul Açık turnuvasına ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını ve Bayrampaşa`da satranç faaliyetlerinin devam edeceğini ve satranç sporunun destekleneceğini belirtti. TSF Başkanı Gülkız Tulay ise kapanış konuşmalarında Bayrampaşa Belediyesine turnuvaya desteklerinden dolayı teşekkür ederek, turnuvaya katılan ve dereceye giren sporcuları kutladı.
Turnuva ödül töreninnden fotoğraflar ve dereceler haberin devamında yayımlanmıştır.

                                                                                   FOTOĞRAF GALERİSİ
DSCN8981                                                  Turnuva kapanış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı.

DSCN9013A kategorisi: 1.GM Nijat Abasov  2.GM Davit Benidze  3.GM Stanislav Bogdanovich  4.Alihan Guseynov  5.IM Darban Morteza  6.GM Marian Petrov  7.Ataberk Eren  8.GM Vugar Rasulov  9.GM Konstantine Shanava  10.GM Davit Maghalashvili
Ödüllerini TSF Başkanı Gülkız Tulay ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner takdim etti.

DSCN9041B kategorisi: 1.Eray Kılıç  2.Can Şar  3.Ezgi Adanmış  4.Hikmet Bağcı  5.Ali Umut Aydın  6.WCM Elif Keskin  7.Medeni Özen  8.Efdal Tarakçı  9.Barış Tuna Nukan  10.Kerem İlter
Ödüllerini TSF Başkanı Gülkız Tulay sundu.

DSCN9051TSF Başkanı Gülkız Tulay turnuvaya katkılarından dolayı Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner`e fidan sertifikası sundu.

DSCN9039A kategorisi Kategori Ödülleri: En iyi görme engelli sporcu: Uğur Deniz, en iyi 55 yaş ve üstü: 1. Armen Grigoriev 2. Hür Yasin  3.Mesut Sevinç, En iyi 16 yaşaltı: 1.Uzay Altay Önem  2.Yağız Çınar Akın  3.Can Koçak, En iyi Türk sporcu: 1.Ataberk Eren 2.Anıl Berk Erdoğan  3. Kadir Erden, En iyi Yerel Sporcu: 1. Ataberk Eren 2.Kadir Erden  3. Uzay Altay Önem, en iyi kadın sporcu: 1. Handenur Şahin  2. Narmin Soyunlu  3.Buse Naz Koçyiğit
Ödüllerini Bayrampaşa Belediyesi Tesisler Birim Müdürü Nuran Genç sundu.

DSCN9057B Kategorisi kategori ödülleri: en iyi görme engelli sporcu: 1.Kerim Osman Altınok  2.Selim Eyüp Altınok  3.Emre Ev, en iyi 55 yaş ve üstü: 1.Hikmet Bağcı  2. İbrahim Bapoğlu  3.Recep Çolakoğlu, en iyi 8 yaşaltı: 1. Ela Başpınar, en iyi 10 yaşaltı: Eray Kılıç, En iyi 12 yaşaltı: WCM Elif Keskin, En iyi 14 yaşaltı: Ömer Ata Gezici, en iyi 16 yaşaltı:Can Şar, en iyi 18 yaşaltı: Akyl Kyıalbek Ulu, en iyi Bayrampaşalı sporcu: 1. Burak Mete 2.Mehmet Hanifi Ak 3. Talha Yiğit Doğan, en iyi yerel sporcu: Can Şar  2. Hikmet Bağcı 3. Ali Umut Aydın,  en iyi ratingsiz sporcu: 1. Asur Maksut Ferat  2. Berkan Kutlar  3.Mehmet Hanifi Ak, en iyi kadın sporcu: 1. Ezgi Adanmış 2.WCM Elif Keskin  3. Ulya Köse
Ödüllerini İl Temsilcisi Rıza Öney sundu.

DSCN907114 Yaşaltı kategorisi: 1.Emre Bölükbaş  2.Sarper Akşit  3.Ege Alpin  4.Onur Akıncıoğlu  5.Tamer Aliyev  6.Serdar İhsan Sarıkavak  7.Can Kuru  8.Edin Deniz  9.Naci Can Kalyoncuoğlu  10.Işık Yılmaz
Ödüllerini TSF Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu sundu.

DSCN907910 Yaşaltı kategorisi: 1.Omer Jalilzada  2.Demiz Çolak  3.Ecrin Efsa Büyük  4.Ege Arslan  5.Kutay Emre Şenyüz  6.Muhammed Efe Acar  7.Boran Morgün  8.Ömer Tüncer  9.Mustafa Alper Aymış  10.Can Doruk
Ödüllerini GHSİM satranç branş koordinatörü Funda Kartal sundu.

DSCN90848 Yaşaltı kategorisi: 1.Hasan Utku Alakel  2.Melih Güplüce  3.Arad Miar  4.Elvin Esma Büyük  5.Sinan Sefik  6.Arda Yusuf Yalçın  7.Barış Emre Yancı  8.Kerem Barkın Yıldız  9.Onat Kıray  10.Alp Çalışkan
Ödüllerini turnuva Başhakemi FA Bilge İbrahim Özel sundu.

           DSCN9074zDSCN9075zDSCN9072z
Turnuva Başhakemi FA Bilge İbrahim Özel ve turnuva gözlemcisi IA İsmet Arvit`e fidan sertifikasını TSF MHK Başkanı Güran Ünal, Turnuva Direktörü Nuri Gençay Genç`e fidan sertikasını ise İl Temsilcisi Rıza Öney sundu.

DSCN9335                                                      Turnuvada görev yapan hakemlerimiz..

DSCN93362017 Uluslararası İstanbul Açık Yıldırım Satranç Turnuvası turnuva kapanış töreni sonrası düzenlendi. Dereceler:
1.GM Davit Benidze  2.GM Vugar Rasulov  3.GM Davit Maghalashvili  4.GM Mustafa Yılmaz  5.GM Nijat Abasov  6.GM Konstantine Shanava  7.IM Basher Iyti  8.IM Nail Bashirli  9.Alihan Guseynov  10.Ahmet Ata Çağlar
En başarılı Emektar Sporcu: FM Feridun Öney,  en başarılı bayan sporcu: Narmin Soyunlu, en başarılı 16 yaşaltı sporcu: Emre Deirbaş, en başarılı 12 yaşaltı sporcu: Adar Tarhan
Yıldırım turnuvası sonuç-sıralama tabloları, maçlardan fotoğraflar ve maç pgn`lerine turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.
 
Turkish Chess Federation ©