English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

banner_kayit2a

banner_kayitliste

gsb
image001
tsf_logo_2015
2018 İstanbul Açık`ta İlk Hamleler Yapıldı..
DSCN9465DSCN9493
2018 Uluslalarası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 2 Eylül 2018 Pazar günü yapılan açılış töreni ve ilk tur maçlarıyla başladı. Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen turnuvanın açılış töreni Karadeniz Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cevahir, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Arda Kılıç, Karadeniz Vakfı ve Karadeniz Vakfı GSK Derneği Başkan Yardımcıları Hamit Tahan ve Eser Cevahir, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Cevahiroğlu, Vakıf Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Vakıf Genel Müdürü Mehmet Devirgen, TSF Teknik Kurul Üyesi Harun Küçükkılınç, İl Temsilcisi Rıza Öney, Turnuva Genel Koordinatörü IA Gökmen Muş, Turnuva Direktörü Menderes Sargın, Turnuva Başhakemi FA Cüneyt Kamil Yıldırım, Turnuva Gözlemcisi IA Özgür Acar, sporcular, sporcu aileleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlendi.
Turnuva açılış konuşmalarında Yusuf Cevahir turnuvanın Karadeniz Vakfı Tesislerinde düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını, sporun yeni dostlukların, yeni arkadaşlıkların gelişmesine vesile olduğunu, bu turnuvaya da 13 farklı ülkeden katılım gerçekleşerek ülkeler arası sosyal, kültürel ilişkilere de katkı sağlayacağını belirterek sporculara başarılar diledi.
Turnuvaya Azerbaycan, Ermenistan, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Irak, İran, Kırgızistan, Ürdün, Peru, Suriye, Türkmenistan ve ülkemizle birlikte 13 farklı ülkeden 10`u ünvanlı olmak üzere 400`e yakın sporcu katılım gösteriyor. 9 tur düzenlenecek turnuva boyunca A kategorisinden ilk 11 masa, B kategorisinden ise ilk 9 masa maçlarının canlı yayınlarına turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Maçlar sonrası FM Yasin Emrah Yağız tarafından maç analizleri de turnuva sayfasında yayımlanacaktır.

DSCN9371                                              Turnuva Teknik Toplantısı Başhakem FA Cüneyt Kamil Yıldırım tarafından düzenlendi.

DSCN9438                                                 Turnuva açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı.

DSCN9450
DSCN9465                                                      Turnuva sembolik açılış hamlesi Yusuf Cevahir tarafından yapıldı.

DSCN9469

DSCN9516
 
Turkish Chess Federation ©