English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

banner_kayit2a

banner_kayitliste

gsb
image001
tsf_logo_2015
2018 Uluslararası İstanbul Açık Ödül Töreniyle Sona Erdi..

istopen2018_toren_aistopen2018_toren_b

2-8 Eylül 2018 taraihleri arasında Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı ile Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen 2018 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası ödül töreniyle sona erdi. Ödül Törenine GSB Spor Genel Müdürü Mehmet Baykam, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Karadeniz Vakfı Başkanı Yusuf Cevahir, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, İ.T.Ü. Genel Sekreter Yrd. Serdar Bilgi, TFF As Başkanı ve Türkiye Amatör Kulüpler Federasyonu Başkanı Ali Düşmez, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe M.E.B. Müdürü İbrahim Tahmaz, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, Karadeniz Vakfı Başkan Vekili Yaşar Çaktı, Başkan Yardımcıları Hakkı Topçu ve Tuncer Yılmaz, Vakıf Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Vakıf Genel Müdürü Mehmet Devirgen, İl Temsilcisi Rıza Öney, Turnuva Genel Koordinatörü IA Gökmen Muş, turnuva direktörü Menderes Sargın, sporcular, sporcu aileleri, hakemler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlendi.
13 farklı ülkeden 10`u ünvanlı olmak üzere 400`e yakın sporcunun 7 gün mücadele ettiği turnuva sonunda kategori şampiyonları: GM Giorgi Bagaturov (A Kategorisi), İrem Şen (B Kategorisi), Yiğit Emre Yılmaz (U14), Muhammed Efe Acar (U10) ve Kaan Ünüvar (U8) oldu. Dereceye giren sporcular ve ödül töreninden fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

DSCN8520                                                                          FOTO GALERİ 

DSCN8514       TSF Başkanı Gülkız Tulay turnuvaya katkılarından dolayı Karadeniz Vakfı`na ve yönetimine teşekkürlerini sundu.

DSCN8528    Karadeniz Vakfı Başkanı Yusuf Cevahir kapanış konuşmalarında Vakıf bünyesinde birçok sportif ve kültürel faaliyetler yaptıklarını ve satranç sporcuna da önem verdiklerini belirterek turnuvaya katılan ve dereceye giren sporcuları tebrik etti.

DSCN8540                      A Kategorisi: 1. GM Giorgi Bagaturov 2. IM Darban Morteza  3. FM Murad Nuri

DSCN8557

                                       B Kategorisi: 1. İrem Şen  2. Ömer Ata Gezici  3. Ahmet Doruk Koçer

DSCN9562                                            U-14 Kategorisi: 1. Yiğit Emre Yılmaz 2. Ahmet Dönmez  3. Efe Mirza

DSCN9557                                     U-10 Kategorisi: 1. Muhammed Efe Acar  2. Ahmet Asaf Efe  3. Omer Jalilzada

DSCN8606                                          U-8 Kategorisi: 1. Kaan Ünüvar  2. Kutay Ulukan  3. Direnç Uyanık

DSCN8542                 A Kategorisi en iyi Türk Sporcular: 1. Mustafa Alpago Gülsoy  2. Oğuz Kaan Güven  3. Yakup Eryiğit

DSCN8545                                            A Kategorisi en iyi bayan sporcu WIM Susanna Gaboyan

DSCN8548                              A kategorisi en iyi yerel sporcular: 1. FM Murad Nuri  2. Mert Tırak  3. Ayhan Kaan Aydın

DSCN8559                           B Kategorisien iyi Türk sporcular: 1. İrem Şen  2. Ömer Ata Gezici  3. Ahmet Doruk Koçer

DSCN8563         B kategorisien başarılı görme engelli sporcular: 1. Emre Ev  2. Seyfettin Çağrı Yıldırım  3. Serdar Korkmaz

DSCN8564       B Kategorisien başarılı bayan sporcular: 1. İrem Şen  2. Hatice Aslı Muştu  3. WFM Sinem Çağla Gündoğan

DSCN8565                     B Kategorisi en iyi yerel sporcular: 1. Ömer Ata Gezici  2. Ahmet Doruk Koçer  3. Umut Temizer

DSCN8567                            B Kategorisien başarılı emektar sporcular: 1. Fatmanur Öney  2. Hikmet Bağcı  3. Aydın Satıcı

DSCN8574DSCN8578
TSF Başkanı Gülkız Tulay turnuvaya katkılarından dolayı Karadeniz Vakfı Başkanı Yusuf Cevahir ve İ.T.Ü. Genel Sekreter Yrd. Serdar Bilgi`ye plaket takdim etti.

             DSCN9571DSCN9570
Turnuva Başhakemi FA Cüneyt Kamil Yıldırım ve turnuva gözlemcisi IA Özgür Acar`a fidan sertifikaları TSF Başkanı Gülkız Tulay tarafından sunuldu.

DSCN9563DSCN9566DSCN9568

Turnuva organizasyonuna katkılarından dolayı İl Temsilcisi Rıza Öney, Turnuva Genel Koordinatörü IA Gökmen Muş ve Turnuva Direktörü Menderes Sargın`a Fidan Sertifikaları sunuldu.

DSCN8582

DSCN9577                                                               Turnuvada görev yapan hakemlerimiz..

 
Turkish Chess Federation ©