English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

banner_kayit2a

banner_kayitliste

gsb
image001
tsf_logo_2015

2018 İstanbul Açık`tan Görüntüler..

Devamı...

2018 Uluslararası İstanbul Açık Ödül Töreniyle Sona Erdi..

istopen2018_toren_aistopen2018_toren_b

2-8 Eylül 2018 taraihleri arasında Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı ile Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen 2018 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası ödül töreniyle sona erdi. Ödül Törenine GSB Spor Genel Müdürü Mehmet Baykam, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Karadeniz Vakfı Başkanı Yusuf Cevahir, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, İ.T.Ü. Genel Sekreter Yrd. Serdar Bilgi, TFF As Başkanı ve Türkiye Amatör Kulüpler Federasyonu Başkanı Ali Düşmez, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe M.E.B. Müdürü İbrahim Tahmaz, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, Karadeniz Vakfı Başkan Vekili Yaşar Çaktı, Başkan Yardımcıları Hakkı Topçu ve Tuncer Yılmaz, Vakıf Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Vakıf Genel Müdürü Mehmet Devirgen, İl Temsilcisi Rıza Öney, Turnuva Genel Koordinatörü IA Gökmen Muş, turnuva direktörü Menderes Sargın, sporcular, sporcu aileleri, hakemler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlendi.
13 farklı ülkeden 10`u ünvanlı olmak üzere 400`e yakın sporcunun 7 gün mücadele ettiği turnuva sonunda kategori şampiyonları: GM Giorgi Bagaturov (A Kategorisi), İrem Şen (B Kategorisi), Yiğit Emre Yılmaz (U14), Muhammed Efe Acar (U10) ve Kaan Ünüvar (U8) oldu. Dereceye giren sporcular ve ödül töreninden fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Devamı...

9. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

9. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

FM Yasin Emrah Yağız Simultane Gösterisi & Sokakta Satranç Etkinliği

DSCN8372DSCN8450
2018 Uls. İstanbul Açık Satranç Turnuvası boyunca her tur sonrası maçların videolu analizleriyle yorumlayan FM Yasin Emrah Yağız turnuvanın son günü ve aynı zamanda "Sokakta Satranç Var" haftası başlangıcı olan 8 Eylül 2018 Cumartesi günü Karadeniz Vakfı ön bahçesinde Simultane gösterisi gerçekleştirdi. 20 sporcuya karşı gerçekleştirdiği simultane gösterisi çekişmeli maçlara sahne oldu.
Simultane gösterisinin yanısıra açık alandaki satranç maçları, Menderes Sargın organizasyonunda Satranç Avı etkinliği ve bahçe satrancı takımlarıyla yapılan maçlar renkli görüntülere sahne oldu.   FOTO GALERİ

Devamı...

8. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

8. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

Yaş Kategorileri 3. Gün Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

7. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

7. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

İstanbul Gezi Programı..

miniaturk6 Eylül 2018 Perşembe günü İstanbul Gezi Programı Karadeniz Vakfı katkılarıyla planlanmıştır. Katılım ücretsiz olup, özellikle İstanbul dışından gelen A ve B kategorisi sporcuların katılımına yönelik yapılacak gezi programında Miniaturk, Panorama 1453 ve Sultanahmet`teki çeşitli yerler ziyaret edilecektir. Turnuva tesislerinden 10.00`da gezi için hareket edilecektir. Katılmak isteyen sporcularımız resepsiyonda isim yazdırmalıdır.
   GEZİDEN FOTOĞRAFLAR 

Devamı...

Yaş Kategorileri 2. Gün Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

6. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

6. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

Yaş Kategorileri 1. Gün Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

Yaş Kategorilerinde Heyecan Başladı..

DSCN9907DSCN9926
2018 Uluslalarası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 14 Yaşaltı kategorileri 5 Eylül 2018 Çarşamba günü başladı. Kategorilerin açılış töreni Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı Başkan Vekili Hamit Tahan, Vakıf Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Vakıf Genel Müdürü Mehmet Devirgen, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yrd. Talha Emre Akıncıoğlu, İlçe Temsilcileri, Turnuva Genel Koordinatörü IA Gökmen Muş, Turnuva Direktörü Menderes Sargın, Turnuva Başhakemi FA Cüneyt Kamil Yıldırım, Turnuva Gözlemcisi IA Özgür Acar, sporcular, antrenörler ve sporcu aileleri katılımıyla düzenlendi.
Açılış töreninde Hamit Tahan`ın sporculara başarılar dilemesi ve yapılan sembolik açılış hamlenin ardından turnuva ilk tur maçlarıyla başladı.
7 tur düzenlenecek yaş kategorilerinde 10 ve 14 Yaşaltı kategorilerinde ilk 7 masa ve 8 Yaşaltı kategorisinde ilk 6 masa maçlarının canlı yayınlarına turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Turnuva ilk gününden fotoğraflar turnuva sayfasında yayımlanmıştır.
   CANLI YAYIN    FOTOĞRAF GALERİSİ

Devamı...

5. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

5. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

4. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

4. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

3. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

3. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

Canlı Yayınlar Chess 24`te..

chess24Turnuvadaki canlı yayın maçlarına turnuva sayfasından ve aynı zamanda canlı yayınları maç analizleriyle birlikte chess24.com internet sitesinden takip edebilirsiniz. Canlı Yayınlar için tıklayınız..

Devamı...

Ring Seferi Duyurusu..

shuttleİTÜ Ayazağa Metro Durağı ile Turnuva Tesisleri arasında ring seferi-shuttle hizmeti Karadeniz Vakfı tarafından sağlanmıştır. Araç Metronun İTÜ ana kapısı çıkışından hareket edecek, dönüşte ise İTÜ Metro durağında ve Levent istikametindeki Otobüs duraklarında inilebilecektir. Aracın önündeki turnuva afişi ile araç ayırt edilebilir. Hareket saatleri haberin devamında yayımlanmştır.    xls Shuttle Program

Devamı...

2. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

2. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

Turnuvada ilk Gün Hızlı Başladı..

 DSCN9475DSCN9478

Turnuvanın sona eren ilk gününde oynanan iki tur vardı. Öğlen saatlerinde oynanan ilk turda A kategorisinde alınan sürpriz sonuçlar turnuvanın renkli geçeceğine işaret etti. B kategorisindeki ilk tur maçlarında ise kaçan çok fırsat oldu. Taraflar bu fırsatları sonuca taşıyamadığı için yine favori isimler kazanmasını bildi. Heyecanla geçilen ikinci tur sonrası ise A kategorisinde zirvede sadece yedi sporcu tam puanla yoluna devam edebilirken büyük sürprizlerin yaşanmadığı B kategorisinde ise zirve yarışı çekişmeli geçiceğe benziyor.

FM Yasin Emrah Yağız tarafından canlı yayın masalarında oynanan maçların video anlatımlı analizlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

A Kategorisi-Tur1   B Kategorisi-Tur1  

Devamı...

1. Tur A Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

1. Tur B Kategorisi Video Analiz - FM Yasin Emrah Yağız

Devamı...

2018 İstanbul Açık`ta İlk Hamleler Yapıldı..

DSCN9465DSCN9493
2018 Uluslalarası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 2 Eylül 2018 Pazar günü yapılan açılış töreni ve ilk tur maçlarıyla başladı. Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen turnuvanın açılış töreni Karadeniz Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cevahir, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Arda Kılıç, Karadeniz Vakfı ve Karadeniz Vakfı GSK Derneği Başkan Yardımcıları Hamit Tahan ve Eser Cevahir, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Cevahiroğlu, Vakıf Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Vakıf Genel Müdürü Mehmet Devirgen, TSF Teknik Kurul Üyesi Harun Küçükkılınç, İl Temsilcisi Rıza Öney, Turnuva Genel Koordinatörü IA Gökmen Muş, Turnuva Direktörü Menderes Sargın, Turnuva Başhakemi FA Cüneyt Kamil Yıldırım, Turnuva Gözlemcisi IA Özgür Acar, sporcular, sporcu aileleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlendi.
Turnuva açılış konuşmalarında Yusuf Cevahir turnuvanın Karadeniz Vakfı Tesislerinde düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını, sporun yeni dostlukların, yeni arkadaşlıkların gelişmesine vesile olduğunu, bu turnuvaya da 13 farklı ülkeden katılım gerçekleşerek ülkeler arası sosyal, kültürel ilişkilere de katkı sağlayacağını belirterek sporculara başarılar diledi.
Turnuvaya Azerbaycan, Ermenistan, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Irak, İran, Kırgızistan, Ürdün, Peru, Suriye, Türkmenistan ve ülkemizle birlikte 13 farklı ülkeden 10`u ünvanlı olmak üzere 400`e yakın sporcu katılım gösteriyor. 9 tur düzenlenecek turnuva boyunca A kategorisinden ilk 11 masa, B kategorisinden ise ilk 9 masa maçlarının canlı yayınlarına turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Maçlar sonrası FM Yasin Emrah Yağız tarafından maç analizleri de turnuva sayfasında yayımlanacaktır.

Devamı...

Canlı Yayın ve FM Yasin Emrah Yağız Maç Analizleri..

fm_yasin_emrah_yagizTurnuva boyunca A kategorisinden ilk 11 masa ve B kategorisinden ilk 9 masa maçlarını canlı olarak turnuva sayfasından takip edebilirsiniz.
Canlı yayın masalarında oynanacak maçların video anlatımlı analizi her tur sonrasında FM Yasin Emrah Yağız tarafından yapılacaktır.

Devamı...

Konaklama Duyurusu

konaklama_iconTurnuvanın yapılacağı tesislere 10 dakika yürüme mesafesinde yer alan İTÜ Vadi Öğrenci yurtlarında uygun ücrette konaklama imkanı sağlanmıştır. Konaklama ihtiyacı bulunan sporcularımız Yurt Konaklaması Başvuru formunu doldurarak turnuva e-posta adresine gönderdiklerinde konaklama başvuruları kaydedilecektir. Yurt konaklamasıyla ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna Konaklama sayfasından ulaşabilirsiniz.
Ünvanlı yabancı sporcular konaklama için turnuva organizasyonuna başvuruda bulunabilirler. Sınırlı sayıda farklı ülkeden en yüksek ünvanlı-ratingli 1 sporcunun konaklaması turnuva organizasyonu tarafından karşılanacaktır. 19 Ağustos 2018 Pazar 20.00`a kadar gelecek başvurular organizasyon komitesince değerlendirilecekir. Başvurular istanbulopen2018@tsf.org.tr e-posta adresine iletilmelidir.

Devamı...

5. Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası

2018ist_500Karadeniz Eğitim Kültür Ve Çevre Koruma Vakfı ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun birlikte düzenleyeceği 5. Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası  02- 08 Eylül 2018 tarihleri arasında Karadeniz Eğitim Kültür Ve Çevre Koruma Vakfı salonlarında gerçekleştirilecektir. 

Devamı...
Turkish Chess Federation ©