English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)
gsb
bayram
tsf_logo_2015
bayparkhospital
Golden_Tulip_logo
Yıldırım`da Şampiyon GM Benidze!..
2017istopen_blitz_toren2017 Uluslararası İstanbul Açık Yıldırım Satranç Turnuvası 17 Eylül 2017 Pazar günü Açık turnuvanın ardından düzenlendi. 108 sporcunun katıldığı turnuva sonunda şampiyon 9 turda 8 puanla GM David Benidze oldu. İkinciliği GM Vugar Rasulov, üçüncülüğü ise eşitlik bozma puanları sonucu GM Davit Maghalashvili kazandı. GM Mustafa Yılmaz`da 7 puanla üçüncülüğü paylaşan sporcumuz oldu.
Turnuva kategori ödüllerinde ise en başarılı emektar sporcu FM Feridun Öney, en başarılı bayan sporcu Narmin Soyunlu, en başarılı 16 yaşaltı sporcu: Emre Demirbaş ve en başarılı 12 yaşaltı sporcu: Adar Tarhan oldu. Yıldırım turnuvası sonuç-sıralamaları, turlardan fotoğraflar ve maç pgn`leri turnuva sayfasında yayımlanmıştır. Kapanış töreninden fotoğraflar haberin devamından ulaşabilirsiniz.
Read more...
 
İstanbul Açık’ta Zirve GM Abasov’un!
2017istopen_torenTürkiye Satranç Federasyonu ve Bayrampaşa Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 2017 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 17 Eylül 2017 Pazar günü yapılan son tur maçları ve ardından ödül töreniyle sona erdi. 5 kategoride 13`ü unvanlı 17 ülkeden 600 sporcunun 1 hafta boyunca kıyasıya mücadele ettiği turnuva sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini törenle aldılar.
Turnuva kapanış töreni Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, TSF MHK Başkanı IA Güran Ünal, Bayrampaşa Belediyesi Tesisler Birim Müdürü Nuran Genç, Bayrampaşa Belediyesi yetkilileri, İl Temsilcisi Rıza Öney, turnuva Direktörü Nuri Gençay Genç, GHSİM Satranç branş koordinatörü Funda Kartal, sporcular, sporcu aileleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Turnuva kapanış töreni konuşmalarında Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner Uluslararası İstanbul Açık turnuvasına ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını ve Bayrampaşa`da satranç faaliyetlerinin devam edeceğini ve satranç sporunun destekleneceğini belirtti. TSF Başkanı Gülkız Tulay ise kapanış konuşmalarında Bayrampaşa Belediyesine turnuvaya desteklerinden dolayı teşekkür ederek, turnuvaya katılan ve dereceye giren sporcuları kutladı.
Turnuva ödül töreninnden fotoğraflar ve dereceler haberin devamında yayımlanmıştır.
Read more...
 
Hakem Gelişim Kursu Yapılıyor..
DSCN8583DSCN8593
Hakem Gelişim Kursu 15 Eylül 2017 Cuma günü Bayrampaşa Belediyesi Semih Erden Spor Kompleksi Seminer Salonunda başladı. IA Güran Ünal eğitmenliğinde yapılan kursa 32 kursiyer katılıyor. Hakem Gelişim kursu 17 Eylül 2017 Pazar günü yapılacak sınavın ardından sona erecek.  Fotoğraflar..
 
2017 İstanbul Open U14 Yaş Kategorileriyle Devam Ediyor..
DSCN8121DSCN8123
2017 İstanbul Open U8-U10-U14 yaş kategorilerindeki mücadele 13 Eylül 2017 Çarşamba günü başladı.. Kategorilerin açılış töreni Bayrampaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Balekoğlu, İl Temsilcisi Rıza Öney, turnuva direktörü Nuri Gençay Genç, Bayrampaşa Belediyesi yetkilileri, İl Temsilcisi Yardımcısı Eyüp Araz, İlçe Temsilcileri, sporcular ve sporcu ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.
Turnuva yaş kategorilerinden her kategoride ilk 6 masa maçlarını canlı olarak takip edebilir, eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Turnuva kategorileri açılış töreninden fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.
Read more...
 
GM Nijat Abasov Simultane Gösterisi..
DSCN8173DSCN8222
2017 İstanbul Açık Satranç Turnuvası devam ederken turnuva kapsamında çeşitli satranç aktiviteleri de gerçekleşiyor. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl 11-17 Eylül haftası olarak ilan edilen "Sokakta Satranç Var!.." etkinliğine İstanbul Açık turnuvasının önde gelen sporcularından GM Nijat Abasov`un (ELO:2575, Azerbaycan) Bayrampaşa İsmetpaşa Parkında yaptığı simultane gösterisi ayrı bir heyecan kattı.
13 Eylül 2017 Çarşamba günü 12.30`da başlayan ve İl Temsilcisi Rıza Öney, Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Nuri Gençay Genç`in de takip ettiği etkinliğe 20 genç sporcu katıldı. Çekişmeli maçlara ve renkli görüntülere sahne olan etkinlik sonunda GM Abasov 17 galibeyet alırken, 3 genç sporcu Büyükustadan beraberlik ele etmeyi başardı. Beraberilk kazanan sporcular: Ahmet Göker, Elvida Doğruyol ve Serdar İhsan Sarıkavak. Etkinliğe katılan sporculara BAYSEM tarafından hatıra madalyası verilerek ve hatıra fotoğranın ardından etkinlik sona erdi.. Etkinlikten fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.
Read more...
 
Turkish Chess Federation ©